صفحه اصلی صــنعت و تجـــارت نحوه ساخت لاین شیت
1399/04/18

نحوه ساخت لاین شیت

How To Create a Line Sheet

رؤیای بسیاری از طراحان و برندها، فروختن محصولات خودشان به زنجیره های اصلی فشن است. داشتن یک برند مستقل و خودکفا، چیزی است که همگان آرزوی دستیابی به آن را دارند. با این وجود، افزایش آگاهی برند برای تضمین تحسین عمومی در طولانی مدت ضروری است.
فروش لباس ها به یک عمده فروش، گامی هیجان انگیز برای کسب و کارها محسوب می شود. این فرآیند نه تنها حضور در بازار را بهبود می بخشد، بلکه روشی را جهت گسترش بازارهای جدید نیز ارائه می دهد. وقتی می خواهید محصولات تان را به صورت یکجا به فروش برسانید، لاین شیت (Line Sheet) ابزاری مفید برای شما خواهد بود. این اطلاعات اغلب با lookbook (از مجموعه ای از عکس ها تشکیل شده که مدل، سبک و خط تولید لباس را نشان می دهد) طراح اشتباه گرفته می شود. با این حال، لاین شیت یک ابزار فروش است که به خریداران مد در انتخاب ها و سفارشات کمک می کند.
تهیه یک لاین شیت تا حد ممکن باید به صورت دقیق و مختصر باشد. پس اگر این موضوع رعایت شود، مروری مختصر از آنچه قابل ارائه است به خواننده تحویل می دهد. این ابزار باید به هرگونه پرسش های اصولی خریدار که در مورد محصولات شما دارد، پاسخ دهد.

نحوه ساخت لاین شیت - مدیریت صنایع نساجی, کسب و کار نساجی, تولید پوشاک, تجارت پوشاک, بازاریابی, بازار پوشاک

چگونه لاین شیت می تواند سبب فروش محصولتان بشود؟

برگه های ارائه دهنده اطلاعات در مورد محصول برای فروش عمده (لاین شیت ها) باید شامل چندین تکه از اطلاعات از جمله جزئیات تماس ضروری و اطلاعات خاص محصول باشند. از مهمترین عناصر این برگه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اطلاعات کلی

نام برند و جزئیات تماس شما باید در بالای لاین شیت به آسانی قابل تشخیص باشد. اگر این موارد واضح نباشد، در هنگام فروش برای شما هزینه به وجود خواهد آورد. خریداران احتمالی، زمان کافی برای جستجوی اطلاعات شما ندارند، بنابراین این برگه باید حتما شامل موارد زیر باشد:

 • نام کسب و کار و لوگو
 • نام مخاطب
 • ایمیل و شماره تلفن مخاطب
 • بیوگرافی برند؛ چند جمله در مورد برندتان اضافه کنید

نحوه ساخت لاین شیت - مدیریت صنایع نساجی, کسب و کار نساجی, تولید پوشاک, تجارت پوشاک, بازاریابی, بازار پوشاک

اطلاعات محصول

این اطلاعات هر محصولی که برای عمده فروشی در دسترس هست را نشان خواهد داد. این بخش باید موارد زیر را مشخص کند:

نکاتی در زمینه پرورش پنبه برای دستیابی به محصول پربار

تصاویر محصول

به راحتی می توان نسبت به تصاویر فانتزی محصولات تان ذوق زده شد. اما در کل، عکس های واضح و مشخص محصول، کارکرد بهتری دارد. از پس زمینه های روشن برای نمایش واضح تر محصولات تان استفاده کنید. شما باید تصاویر را در ذهن مخاطب تثبیت نمایید. مثلا تصاویر lookbook، الهام بخش خواهند بود، در حالیکه تصاویر شرکتی باید آگاهی بخش باشند.

نحوه ساخت لاین شیت - مدیریت صنایع نساجی, کسب و کار نساجی, تولید پوشاک, تجارت پوشاک, بازاریابی, بازار پوشاک

اطلاعات خط تولید محصول

زیر تصاویر محصول، باید اطلاعات محدودی قرار گیرد. این اطلاعات عبارتند از:

 • شناسه تکه ها
 • نام سبک
 • مواد عمده
 • رنگ
 • اندازه ها
 • قیمت عمده فروشی
 • RPP (قیمت خرده فروشی توصیه شده)
 • حداقل سفارش

اعداد تکه و سبک باید یک توالی را تشکیل دهند. دستگاه اعداد سازگار به حفظ سفارشات و سازماندهی مجموعه ها کمک خواهد کرد. همچنین از خلاقیت بیش از حد با نام سبک خودداری کنید، چون به توصیف دقیق قطعات و تکه ها نیاز دارید.

اطلاعات عمده فروشی

زیر محصولات به بخش اطلاعات عمده فروشی اختصاص دارد. در این بخش به اطلاعات مهمی در مورد سیاست فروش، بازگشت ها، زمان های بین دریافت سفارش و تحویل آن، و موارد دیگر اشاره می شود. اطلاعاتی که در این بخش ارائه می گردند، عبارتند از:

اطلاعات پرداخت

روش های پرداختی که مورد قبول شماست را ذکر نمایید و به هر نوع الزامات سفارش مانند بیعانه یا پیش پرداخت اشاره داشته باشید.

زمان های بین دریافت سفارش و تحویل آن

چگونگی کامل آماده شدن سفارشات و میانگین زمان دریافت سفارش و تحویل آن را بیان نمایید. توصیه می شود که این اطلاعات را به صورت واقع بینانه شرح دهید، چون می تواند بر آینده سفارشات تأثیر بگذارد.

تاریخ های اتمام برای سفارش محصولات

آخرین تاریخی که می توان محصول را سفارش داد، قید نمایید (این تاریخ می تواند براساس جدول زمانی تولید محصولات تان تنظیم گردد).

هزینه حمل و نقل

هزینه های تحویل یا میزانی که این هزینه ها را برای مشتری پوشش می دهد، ذکر نمایید.

بازگشت ها

این بخش باید سیاست شما در قبال محصولات بازگشتی از سوی مشتری پس از سفارش را مشخص نماید. شما باید به صورت دقیق توضیح دهید که آیا بازگشت محصولات را می پذیرید یا خیر. علاوه بر این، شرایط برای پس دادن کالاها از جمله محدودیت های زمانی و دلایل را نیز باید توضیح دهید.

روش رنگ کردن لباس مشکی و بازگرداندن رنگ سیاه

تاریخ انقضاء

قیمت و دسترسی به صورت مکرر تغییر می کنند. برای جلوگیری از سوء تفاهم، عاقلانه است تا برای هر اطلاعاتی بر روی لاین شیت یک تاریخ انقضاء درج نمایید.

نحوه ساخت لاین شیت - مدیریت صنایع نساجی, کسب و کار نساجی, تولید پوشاک, تجارت پوشاک, بازاریابی, بازار پوشاک

چه کاری می توانید انجام دهید تا برندتان از دیگران متمایز شود؟

کسی منکر این قضیه نیست که مد یک صنعت رقابتی است. به بیان ساده تر، وقتی خریدار به لاین شیت محصولات شما نگاه می کند، چه چیزی باعث می شود تا برند شما را نسبت به بقیه انتخاب نماید؟
اگر در مراحل اولیه عرضه محصولات تان به بازار هستید، انگیزه بخشی خریداران می تواند در این فرآیند به شما کمک کند. با این حال، این موضوع نباید به معنای ارائه تخفیف های زیاد و موارد از این دست تصور گردد. شما می توانید به کشف حوزه هایی مثل ارائه منحصر به فرد بیندیشید. این موضوع شاید به این معنی باشد که شما توافق کرده اید که در محدوده یا مکان جغرافیایی رقبایتان به فروش محصول نپردازید. همچنین می توانید تبادل اجناس یا باز خرید محصولاتی که فروش نمی روند را دنبال کنید.

تصمیم گیری در مورد مشوق ها باید با دقت لحاظ گردد. بسته های طولانی مدت منحصر به فرد و مبادله ای می توانند در صورت عدم مدیریت مؤثر بر روی سودآوری شما تأثیر بگذارند.

یک ابزار ضروری برای کسب و کارهای مد

از ابزارهای ضروری برای برندهایی که به دنبال ارتقاء تلاش های تجاری خودشان هستند، می توان به لاین شیت ها اشاره کرد که به آسانی تولید می گردند. آنها توسط خریداران محلی و جهت حمایت از تلاش های فروش در نمایشگاه های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین درج کردن یک فرم سفارش با لاین شیت مفید خواهد بود. این برگه به فروشگاه های خرده فروشی و خریداران، هر چیزی که برای ثبت سفارش سریع و مؤثر نیاز داشته باشند را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *