1398/07/17

سیستم بیلی

Billie System

دستگاه بیلی نوعی تکنولوژی نوین است که بازیافت منسوجات را ساده می‌ کند. این دستگاه سازگار با محیط‌ زیست بوده و مقرون‌ به‌ صرفه می باشد؛ و به نوعی بهترین راه‌ حل برای بسیاری از برند ها است.
زباله صنعتی یکی از بزرگترین بحران‌ های جامعه امروزی است. طبق گزارش آژانس حفاظت از محیط‌ زیست، سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن زباله در نساجی جمع‌ آوری می‌ شود (و این مقدار در ۲۰ سال گذشته دو برابر شده‌ است). از ۱۵ میلیون تن، تنها ۲.۶۲ میلیون تن بازیافت شده و ۱۰.۴۶ میلیون تن در محل‌ های دفن زباله پرتاب می شوند. خوشبختانه، بسیاری از برند های پوشاک به راه حل های مفیدی دست یافته‌ اند و گام‌ هایی برای اطمینان از بازیافت البسه و منسوجات استفاده‌ نشده، برداشته اند. با این حال، این که چگونه پارچه بازیافت می‌ شود، نامعلوم است. شرکت، Novetex Textiles Unlimited، بر تغییر این فقدان شفافیت، با کار با برند های متفاوت برای بازیافت مواد استفاده نشده و فرسوده شده در جدیدترین اختراع خود تاکید دارد: سیستم بیلی.

سیستم بیلی چیست؟

سیستم بیلی، یک سیستم انحصاری جدید است که از هیچ آبی استفاده نمی کند و تقریبا به طور کامل اتوماتیک است، که به شرکت‌ ها کمک میکند تا موجودی اضافی، مواد خام استفاده‌ نشده، و یا زباله‌ های پارچه را احیا کنند. به علاوه، این تکنولوژی هیچ پسماند شیمیایی تولید نمیکند.

سیستم بیلی چگونه کار می‌ کند؟

ماشین‌ های مورد استفاده در این فرآیند می‌ توانند به تولید ۳ تن الیاف بازیافتی در هر روز منجر شوند. این مراحل عبارتند از:

  1. پوشاک با استفاده از یک سیستم ضدعفونی ازون تصفیه می‌ شود. ازون در محل تولید می‌ شود و سپس به صورت اکسیژن در هوا پخش می‌ شود.
  2. اکسسوری ها از لباس‌ های بازیافتی به وسیله دست جدا و پارچه ها بریده می شوند.
  3. پارچه‌ های ترمیم شده به یک سیستم دوربین فرستاده می‌ شوند تا به 9 رنگ تبدیل شوند.
  4. دسته های مرتب شده به وسیله یک راهنمای خودکار به فرآیند بازیافت مکانیکی منتقل می‌ شوند، که پارچه ها را به الیاف تجزیه می‌ کند.
  5. الیاف در دو مرحله از ضد نور UV عبور می‌ کنند.
  6. ۱۰۰ درصد الیاف بازیافتی در نوار نقاله فرآوری می‌ شوند تا پس از آن بتوانند برای ساخت نخ مورد استفاده قرار گیرند.
چاپ دی تی اف (DTF) چیست و مراحل انجام آن

سیستم بیلی - مواد اولیه نساجی, محیط زیست, تکنولوژی نساجی, بازیافت پارچه

چرا سیستم بیلی بهتر است؟

رایج‌ ترین روش بازیافت پارچه، تبدیل آن به الیاف است. آن را تجزیه کنید  و متوجه می شوید که سیستم بیلی چقدر بهتر است:

تبدیل الیاف
در طول تبدیل الیاف، منسوجات از دستگاه خرد کن بزرگ صنعتی تغذیه می‌ شوند (که بدون شک از مقدار زیادی انرژی استفاده می‌ کند) تا ترکیبی از الیاف قدیمی و جدید ایجاد کنند. با این حال، نتیجه نهایی حتی تضمین نمی‌ کند که در تولید پوشاک جدید مورد استفاده قرار گیرد. در حقیقت، بیشتر این پارچه بازیافت شده برای ساخت فرش یا محصولات کاغذی به کار می‌ رود، چرا که به اندازه کافی بادوام نیست تا تبدیل به لباس شود.

نشان‌ های تجاری که باید از این سیستم استفاده کنند
برند های مختلف باید از سیستم بیلی در عملیات تولید خود استفاده کنند، اما تعداد محدودی هستند که به راحتی می‌توانند تکنولوژی را در زنجیره تامین خود پیاده کنند.

J.Crew
Crew در وب سایت خود می‌ گوید که وقتی نوبت عملیات روزانه آن‌ ها می‌ رسد، آن‌ ها قصد دارند تا آنجا که ممکن است تاثیر کمی بر محیط‌ زیست داشته باشند. این برند به تازگی در یک برنامه بازیافت جین شرکت کرده بود؛ که در آن به همکاری با Habitat Humanity از جین به عنوان عایق مسکن استفاده کردند. با این حال، ما احساس می‌ کنیم که شرکت و پایگاه مشتری آن می‌ تواند یک قدم جلوتر برود و از سیستم بیلی جهت تولید تمام لباس‌ های جین خود از مواد بازیافتی، کمک گیرد.

پارچه شانل چیست و کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد شنیل

Reformation
Reformation برای تاثیر محیطی پوشاک گام‌ های بلندی برداشته است، از جمله اطلاعات مربوط به استفاده از آب و انتشار دی‌اکسیدکربن در توصیف محصولات آن‌ ها گزارش شده است. در سال‌ های ۲۰۱۹ – ۲۰۲۳ در گزارش چارچوب توسعه پایدار، این شرکت امید های خود برای کار مستقیم با کارخانجات نساجی و تامین کنندگان در زمینه مدیریت مواد شیمیایی و کیفیت فاضلاب را مورد تاکید قرار داده‌ است. چه شریک بهتری از سیستم بیلی در این تلاش ‌ها وجود دارد؟

ZARA
زارا اخیرا به دنبال تعهد برای ساختن تمام پوشاک خود از مواد پایدار مثل پنبه، کتان، و پلی استر، تا سال ۲۰۲۵ است. به نظر می‌ رسد که این نام تجاری پیش تر از این ها شروع به کار کرده، به طوری که تقریبا ۱۲۰ مورد در فهرست آنلاین آن‌ ها از پلی استر، پلی‌ آمید، و پنبه ساخته شده‌ است. این یک شروع خوب بوده، اما تصور کنید که اگر تمام لباس‌ های آن‌ ها از مواد بازیافتی تولید می‌ شد، آن برند چه قدر مطلوب بود. این هدفی است که می‌ تواند با کمک سیستم بیلی به راحتی برآورده شود.

نتیجه‌ گیری
این تکنولوژی دقیقا دسترس ما قرار دارد و ما در آستانه یک انقلاب در نوآوری نساجی هستیم. خوب، منتظر چه هستیم؟ مهمتر از آن، چرا هر خرده‌ فروش بزرگ مد به این فرصت باور نکردنی برای کاهش تاثیر زیست‌ محیطی خود نمی پردازند؟ در یک حرکت پیشرو، بزرگترین نام های صنعت نساجی می‌ توانند امتیاز پایداری آن‌ ها را افزایش دهد. تنها چیزی که نیاز است، یک ذهن باز و تمایل به حفظ محیط است. به همین سادگی.

سیستم بیلی - مواد اولیه نساجی, محیط زیست, تکنولوژی نساجی, بازیافت پارچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *