صفحه اصلی اخــبار و مـطالب روز 10 کالج برتر مد در جهان
1399/12/13

10 کالج برتر مد در جهان

Top 10 Fashion Colleges in the World

اولین قدم برای ورود موفقیت آمیز به حرفه مد، وارد شدن به یک کالج حرفه ای است. نوع آموزش، آینده شغلی شما را تعیین می کند. عرصه مد جایی است که به ابتکار و خلاقیت شخصی احتیاج دارد؛ بنابراین مدرسه ای که در آن تحصیل می کنید نقش به سزایی در مسیر حرفه ای شما بازی می کند. انتخاب یک کالج مد به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

  • اعتبار: کالجی را انتخاب کنید که در زمینه پرورش بهترین طراحان مد شهره باشد. مد نیز یک حرفه یا صنعت شبیه سایر حرفه هاست که تحصیل در آن باعث افزایش مهارت های حرفه ای می شود. با خواندن نقدها یا بررسی کارآمدی فارغ التحصیلان این کالج ها می توانید از اعتبار این مدارس آگاه شوید.
  • در دسترس بودن فرصت ها: آیا فرصت تحصیل هنوز هم در این مدارس وجود دارد؟ معیارهای پذیرش این کالج ها را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا صلاحیت تحصیل در این کالج ها را دارید یا خیر. عواملی مانند سطح آموزش، عملکرد تحصیلی، تجربه و سایر مدارک، واجد شرایط بودن شما را تعیین می کنند.
  • اهداف شخصی: اهداف شخصیتان در زمینه مد چیست و آیا یک موسسه می تواند به شما در دستیابی به این اهداف کند؟ در مورد چشم انداز شغلی خود و بهترین کالج ها با مربی یا شخص الهام بخش زندگی خود صحبت کنید. روند پیشرفت فارغ التحصیلان موسسات مختلف را بررسی کنید. این کار به شما یک ایده بالقوه درباره دوران بعد از فارغ التحصیلی می دهد.

تصمیم گیری در مورد بهترین کالج مد به دیدگاه یا رویکرد شما بستگی دارد. تحلیلگران بعد از بررسی چندین عامل مختلف، بهترین کالج ها را شناسایی کرده اند. در ادامه مقاله درباره این کالج ها که در سراسر جهان حضور دارند، صحبت خواهیم کرد.

1- موسسه فناوری مد (The Fashion Institute of Technology)

این کالج به عنوان بخشی از سیستم یادگیری دانشگاه ایالتی نیویورک در سال 1944 تاسیس شده است. این کالج در بین مردم به FIT معروف است و تاکنون بیش از 9000 دانشجو در آن ثبت نام کرده اند. این کالج پنج مدرسه دارد که شامل 37 رشته و 12 دوره (گواهینامه ای) است. برنامه درسی این کالج برگرفته از سیستم SUNY که یک برنامه کامل به حساب می آید، است. این کالج دانشجویان را از سراسر جهان گرد هم می آورد و به افراد کمک می کند تا با ایده های بیشتر، تعاملات خود را گسترش دهند. این موسسه برخی از خلاق ترین و موفق ترین افراد این صنعت را تربیت کرده است. کالوین کلین (Calvin Klein) و مایکل کورس (Michael Kors) از فارغ التحصیلان معروف این مدرسه هستند.

روکش های کرکی با ویژگی مادون قرمز

2- دانشکده طراحی پارسونز (Parsons School of Design)

این دانشکده معروف در شهر نیویورک قرار دارد و از سال 1896 شروع به کار کرده است. این دانشکده ترکیبی از دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را از طریق پنج مدرسه خود ارائه می دهد. دانشکده طراحی پارسونز یکی از شناخته ترین مدارس مد در جهان است که فارغ التحصیلان معروفی مانند تام فورد (Tom Ford)، بیل بلاس (Bill Blass)، تریسی ریس (Tracy Reese) و دیگران را به دنیای مد معرفی کرده است.

3- موسسه پرت (Pratt Institute)

این موسسه در سال 1887 تاسیس شده، و میزبان 26 دوره تحصیلات تکمیلی و 22 دوره کارشناسی است. در ضمن یک دوره صدور گواهینامه و برنامه های کوتاه مدت نیز در این موسسه برای افراد حرفه ای برگزار می شود. موسسه پرت هر ساله یک نمایشگاه برگزار می کند و در این نمایشگاه تمامی افراد معتبر این صنعت را گرد هم جمع می نماید. این موسسه یک برنامه بین المللی دارد که به دانشجویان کمک می کند تا با پیشگامان مد در توکیو، کپنهاگ، لندن، میلان و سایر نقاط جهان ارتباط برقرار کنند.

4- کالج مد لندن (London College of Fashion)

این کالج طیف گسترده ای از برنامه ها را برای انتخاب در اختیار شخص قرار می دهد. با توجه به اینکه بیش از 70 دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این کالج برگزار می شود، بنابراین هر کسی می تواند دوره آموزشی مد نظر خود را در میان آنها پیدا کند. سوفیا وبستر (Sophia Webster) و جیمز لانگ (James Long) جزء فارغ التحصیلان برجسته این کالج به شمار می آیند.

5- کالج مرکزی سنت مارتین (Central Saint Martins)

این کالج بخشی از دانشگاه هنر لندن (University of Arts London) است. تقریباً با هر پیش زمینه ای دانشجویان را پذیرش می کند و به آنها امکان تحصیل در رشته هایی مانند جواهرات، مد، پارچه و غیره را می دهد. در این کالج شما می توانید زیر دست استادانی مانند پروفسور لوئیس ویلسون (Professor Louise Wilson) تحصیل کنید.

6- کالج مد بونکا (Bunka Fashion College)

این کالج یکی از برترین کالج های مد در توکیوی ژاپن است و نزدیک به یک قرن قدمت دارد، چرا که در سال 1923 تاسیس شده است. این کالج برای اینکه دانشجویان خود را با راهکارهای مدرن آشنا کند، دوره هایی در زمینه های بازاریابی و فناوری نیز ارائه می دهد. این دانشگاه به خاطر تربیت فارغ التحصیلانی مانند کنزو تاکادا (Kenzo Takada)، تسوموری چیستاو (Tsumori Chisato) و دیگران به خود می بالد.

الیاف کتان جدید برای استفاده در صنایع هوانوردی و خودروسازی

7- دانشگاه کرنل (Cornell University)

این موسسه به شما فرصت می دهد تا مهارت های خود را در نمایشگاه جمعی مد کرنل به نمایش بگذارید و شانس خود را برای دریافت جایزه کرنل (Cornell Awards) امتحان کنید. این دانشگاه در سال 1865 تاسیس شده و به موسسه ای پیشگام در ارائه دوره های مطالعاتی آمریکایی تبدیل گردیده است؛ با تحصیل در این دانشگاه به موسسه ای می پیوندید که دارای یکی از غنی ترین سوابق تاریخی در جهان است.

8- پلی مدا (Polimoda)

این کالج که در فلورانس ایتالیا قرار دارد، متشکل از مجموعه ای از ماهرترین و باتجربه ترین طراحان مد جهان است. این موسسه جایی است که ادگارو اوسوریو (Edgardo Osorio) که یکی از مشهورترین طراحان مد جهان محسوب می شود، در آنجا پرورش یافته است. این موسسه مرکز معرفی برخی ترندهای آینده صنعت مد است.

9- کالج ماریست (Marist College)

این موسسه ارائه دهنده یکی از دوره های برتر کارشناسی ارشد بازارپردازی مد در جهان است. این کالج یکی از برترین دوره ها در زمینه طراحی را نیز ارائه می دهد. هنرمندان برتر این کالج بعد از فارغ التحصیلی توسط برندهایی مانند Chanel، Tahari، GAP و غیره استخدام می شوند.

10- دانشگاه فیلادلفیا (Philadelphia University)

این موسسه به خاطر روند یادگیری تجربی اش معروف است. اینجا جایی است که شما می توانید مهارت های خود را در بوته آزمایش قرار دهید. همین ویژگی سبب شده تا این دانشگاه برخی از خلاق ترین طراحان صنعت مد را پرورش دهد. یادگیری تحت لوای این دانشگاه باعث می شود تا شناخت شما از کل روند طراحی مد در سراسر جهان ارتقا یابد.
انتخاب کالج به اولویت های فردی، در دسترس بودن فرصت ها و انطباق فرد با معیارهای مورد نظر دانشگاه ها بستگی دارد. موسسه ای را انتخاب کنید که بتواند به شما در راستای دستیابی به اهداف حرفه ای تان کمک کند. شما می توانید این امر را از مقام حرفه ای فارغ التحصیلان این دانشگاه ها تشخیص دهید.

1 دیدگاه

  1. بسیار عالی ممنونم که خیلی دقیق و کامل در مورد نساجی و دنیای طراحی مد توضیح داده بودید بینهایت سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *