صفحه اصلی اخــبار و مـطالب روز راه اندازی فناوری Passerelle از سوی شرکت Devan
1400/03/01

راه اندازی فناوری Passerelle از سوی شرکت Devan

Passerelle performers from Devan

شرکت Devan Chemicals که در رنز (Ronse) بلژیک مستقر است، دو محصول دیگر به مجموعه مواد پرداخت کننده منسوجات زیست بنیان خود اضافه کرده است؛ یکی از آنها یک ماده نرم کننده و دیگری یک ماده خشک کننده سریع است. هر دوی این مواد از روغن های گیاهی به دست می آیند و مطابق با آخرین نوآوری های این شرکت در حوزه شیمی زیست بنیان تولید می گردند.
از نظر این شرکت، بیماری همه گیر کووید- 19 به لطف تغییر رفتار مصرف کننده و اقدامات دولت ها، به عنوان یک شتاب دهنده اقتصاد سبز جهانی عمل می کند. در نتیجه صنعت نساجی به طور فزاینده ای به دنبال پایداری بیشتر و تولید محصولات متناسب با کاربردهای چرخه ای است.
شرکت Devan اولین فناوری زیست بنیان خود را در سال 2019 عرضه کرد و از آن زمان کاملاً به ساخت نسخه های زیستی مواد پرداخت منسوجات متعهد گردیده است. عرضه محصولات متنوعی مثل Bio-flam ( یک ماده ضد آتش زیست بنیان)، PCMهای زیست بنیان و Bi-Ome NTL (یک ماده ضد میکروبی معطر و مشتق شده از گیاهان است و با نام تجاری SceNTL عرضه می شود) در همین راستا بوده است.
سون گایسلینگ (Sven Ghyselinck)، مدیر عامل شرکت Devan می گوید: «ما در حال انجام ماموریتی برای گسترش دامنه محصولات زیست بنیان خود هستیم. قصد داریم تا نسبت به قبل تاثیر بیشتری بر روی عرصه تولید محصولات چرخه ای بگذاریم؛ از این رو بررسی کردیم که تولید کنندگان پارچه از چه مقدار مواد نرم کننده و از چه سیستم های مدیریت رطوبتی استفاده می کنند. در این بررسی متوجه شدیم که تنها با تولید این محصولات در حجم بالا می توانیم از صنعت به عنوان ابزاری برای ایجاد تاثیرات مثبت بر روی پایداری استفاده کنیم. پس از موفقیت روز افزون مواد ضد میکروبی طبیعی Bi-Ome NTL، حال با معرفی خط جدید تولید محصول طبیعی Passerelle به خود می بالیم».
Passerelle Soft NTL یک فناوری تولید مواد نرم کننده با دوام و مبتنی بر مشتقات گیاهی است. این فناوری در مقابل شستشو با دوام است و می توان آن را بر روی الیاف طبیعی مانند کنف و پنبه اعمال کرد؛ هر چند برای الیاف مصنوعی مانند پلی استر بازیافتی نیز مناسب است. محتوای بیولوژیکی این فناوری بالای 85% است.
Passerelle Quick-Dry NTL یک فن آوری مدیریت رطوبت است که بر پایه مشتقات گیاهی بنا شده است. این ماده پرداخت منسوجات زیست بنیان، قابلیت جذب موئینگی و تبخیر بالا را فراهم می کند و همین امر به تبخیر سریع تر و راحت تر آب یا عرق کمک می کند. در ضمن براساس استاندارد OECD 301B، این فناوری پس از 28 روز تا 60% قابلیت تجزیه بیولوژیکی را داراست.
در حال حاضر هر دو محصول این شرکت آماده تحویل فوری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *