صفحه اصلی اخــبار و مـطالب روز ترکیه چهارمین صادرکننده جین در جهان
۹ دی ۱۳۹۸

ترکیه چهارمین صادرکننده جین در جهان

ترکیه چهارمین صادرکننده جین در جهان - نساجی ترکیه, صادرات, تولید جین, پوشاک جین, پارچه جین

با ادامه تولید و مصرف جین در دنیا، کل صادرات جین جهان به ۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار رسید. در سال ۲۰۱۸ ، کشور ترکیه ۳۴۱ میلیون دلار پارچه جین صادر کرده است و صادرات پوشاک جین آن بالغ بر ۱ میلیارد و ۶۶۶ میلیون دلار بوده است.
در حالی که رشد در بازار جین تولید کنندگان را قادر ساخته است تا سرمایه گذاری های مهمی را در این تجارت انجام دهند ، نمایشگاه ها و سازمان هایی که در کشور ترکیه برگزار می شود کشورهای همسایه در منطقه گرد هم می آورد. تولیدکنندگان با اهداف رشد سریعتر در این نمایشگاه ها شرکت میکنند تا موجب افزایش سهم بازار خود شوند.
ترکیه که چهارمین صادرکننده جین در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده و سهم بازار جهانی ان معادل ۷ درصد و سهم بازار ترکیه در صادرات پوشاک جین ۴.۵ درصد بود. تونس با ۵۴ میلیون دلار مقام اول در صادرات جین و آلمان با ۲۹۹ میلیون دلار مقام اول را در صادرات پوشاک جین دارد.
هدف ترکیه از این سرمایه گذاری ها صادرات پارچه های جین به ایالات متحده آمریکا و کشورهای خاور دور به خصوص کشورهای اروپایی است. صادرات شلوار جین ترکیه در یک دهه گذشته ۱۶۰ درصد افزایش یافته است و همچنان صادرات پوشاک بافته شده رو به رشد است. با توجه به توافق های تجاری بین المللی که در نمایشگاه های ۲۰۲۰ ترکیه بسته خواهد شد این کشور قدرت بیشتری در صنعت جین کسب خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای کار با تولید کنندگان لباس دنیم

دنیم (Denim) به عنوان &#…