صفحه اصلی صــنعت و تجـــارت چرایی تأمین منابع از طریق صنعتگران
1399/06/16

چرایی تأمین منابع از طریق صنعتگران

Why Source From Artisans

صنعتگران و تولید کنندگان خرد در موقعیت ایده آلی برای پاسخ به روند رو به رشد تقاضا برای محصولاتی با منشا پایدار و اخلاقی قرار دارند.
سازمان Artisan Resource بین شرکت های صنعتگر خارجی و وارد کنندگان، خرده فروشان، عمده فروشان و طراحان مستقر در ایالات متحده نقش یک رابط را ایفا می کند. صنعتگران براساس تعهد خود به طراحی، پاسداشت فرهنگی، سرمایه گذاری اجتماعی و پایداری انتخاب می شوند. این سازمان به عنوان مجموعه ای از بنیاد HANDMADE در نمایشگاه NY NOW شناخته می شود. نمایشگاه NY NOW پیشتاز بازار تجارت ایالات متحده در زمینه طراحی معاصر است که هر ساله در ماه های فوریه و آگوست در شهر نیویورک برگزار می شود.

اصالت در مد

مدتی است که ناظران صنعت مد در حال پایش رویه هایی هستند تا اصالت بخشی بیشتری را به پوشاک تزریق کنند. نشانه هایی از نگرانی و دلهره درباره فست فشن به چشم می خورد. این نگرانی ها درباره تقاضای واضح و صریح برای کالاهایی هستند که از نظر اجتماعی و زیست محیطی مشکلاتی را به همراه دارند.
نسل هزاره (کسانیکه در اوایل قرن بیست و یکم به دوران بزرگسالی وارد می شوند) از محرک های اصلی این اقدامات محسوب می گردند. بالغ بر 80 میلیون آمریکایی جز نسل هزاره هستند. این طیف از همان سنین جوانی درک گسترده ای از دنیای دیجیتال دارند و یک نیروی عمده مصرف کننده به حساب می آیند. غریزه این نسل، آنها را قبل از خرید مستقیم از سایت فروشندگان به تحقیق در مورد خرید آنلاین از طریق بررسی نظرات پیشین، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی ترغیب می کند.

چرایی تأمین منابع از طریق صنعتگران - مد, فشن, صنعت نساجی, صنایع دستی, تجارت منصفانه
مجموعه Abury

به طور ویژه محصولاتی که پیش زمینه ای شفاف و داستانی انسانی داشته باشند، برای نسل هزاره جذاب هستند چون آنها میتوانند با آن محصولات ارتباط برقرار کنند. برندها هنوز هم به مصرف کنندگان نسل هزاره علاقمندند، اما برای جلب اعتماد و وفاداری آنها باید سخت تلاش کنند. مطالعه ای که بر روی 1300 مصرف کننده نسل هزاره انجام شده است، نشان می دهد که 75% آنها معتقدند یک برند نباید تنها به فکر سودآوری باشد، بلکه باید چیزی به جامعه اضافه کند.
معمولاً مصرف کنندگان نسل هزاره ریسک می کنند و مصرف کنندگان مسن تر پا جای پای آنها می گذارند (البته با صرف هزینه بیشتر و اشتیاق فزون تر). مصرف کنندگان سنین بالای 50 سال یا 60 سال سهم زیادی از بازار پوشاک، کفش و اکسسوری را به خود اختصاص می دهند. هر چند که مطالعه جمعیتی در این زمینه کمتر صورت گرفته است، اما یک مطالعه با محوریت ایالات متحده نشان می دهد که مصرف کنندگان مسن تر، یک بازار مهم بالقوه برای محصولات مد پایدار محسوب می شوند، البته اگر بازاریابی بر مزیت های اجتماعی گسترده تر تاکید کند.

دستگاه پنبه‌ چین مکانیکی چگونه کار می کند؟

تعریف صنایع دستی

چرایی تأمین منابع از طریق صنعتگران - مد, فشن, صنعت نساجی, صنایع دستی, تجارت منصفانه
مجموعه Ruaab Sewa

اگر این تغییرات را با پیش بینی گسترش بازار محصولات صنایع دستی محور در کنار هم قرار دهید، متوجه می شوید که چرا صنعتگران در جایگاهی ایده آل برای پاسخ به این روند قرار دارند. شرکت های نوآور در زمینه پوشاک نشان داده اند که چگونه تامین منابع و همکاری با صنعتگران آسان تر شده است.
اصطلاح صنعتگر در این زمینه طیف وسیعی از تولید کنندگان را شامل می شود که از آن جمله می توان به هنرمندان صنعتگر مستقل که تمام مراحل تولید محصول را خود برعهده دارند، شبکه های صنعتگران، پروژه های شغلی که در راستای کمک به افراد حاشیه نشین شهرها فعالیت می کنند، تعاونی ها و بنگاه های اجتماعی که با واحدهای کوچک کارخانه ای کار می کنند یا در کل جامعه فعالیت می نمایند، اشاره کرد.
صنایع دستی به محدوده گسترده ای از محصولات به خصوص تولیداتی که با روش های سنتی و دست ساز ساخته می شوند، اشاره دارند که از جمله آنها می توان دست بافته ها، پارچه ها و لباس های ساخته یا زینت داده شده با دست، لباس های بافتنی، جواهرات، کالاهای چرمی و کیف را نام برد.
در این زمینه، اخلاق برای بسیاری از عملیات ها به عنوان یک راهنما عمل می کند که از تقسیم منصفانه منافع تولید گرفته تا محافظت از محیط زیست محلی و ایجاد معیشت پایدار ناشی می شود (معمولا اخلاقیات به وضوح به صورت آنلاین و مستقیم با خریداران و مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنند).

اسپیندل پنبه ‌چین چه نوع قطعه ای است و چرا وجودش اهمیت دارد؟

طراح  و صنعتگر، وجود پیوندی ناگسستنی بین آنها

برخی از خرده فروشان معتبر مد در زمینه تولید صنایع دستی از جمله ASOS وجود دارند که منابع خط تولید پوشاک آنها در کنیا از تولید کننده لباس آفریقایی SOKO تامین می شود. منابع برند اکسسوری های لوکس Kate Spade از خط تولید اجتماعی کارگران مستقل که در رواندا فعالیت می کنند و عواید آن عمدتاً به زنان محلی بر می گردد، تامین می گردد. کیف های آفریقایی ویوین وست وود (Vivienne Westwood) که جزء صنایع دستی کنیا هستند به واسطه همکاری بنیاد مد اخلاقی آی تی سی (ITC’s Ethical Fashion Initiative) (که اکنون در کنیا توسط سازمان Artisan Resource اداره می شود) تولید می گردند.
شرکت های کوچکتر، روش های دیگری برای دستیابی به استعداد صنعتگران در بازارهای گسترده تر پیدا کرده اند. برند Raven and Lily در کشورهایی مثل اتیوپی، کنیا، پاکستان و کامبوج برای تولید لباس، اکسسوری و جواهرات با زنان در معرض خطر همکاری می کند.
برند کفش موسوم به Veja با شبکه ای از تاپرهای (گیرندگان) کائوچو در جنگل های بارانی آمازون کار می کند که لاتکس طبیعی را از درختان این منطقه استخراج می نمایند. این فن آوری جدید باعث می شود تا تاپرها به صورت مستقیم لاتکس را به ورقه های کائوچویی تبدیل کنند و پول بیشتری به دست آورند.
اما مجموعه Narrative Made رویکرد دیگری را در پیش گرفته است. این برند خریداران و طراحان را به صنعتگران متناسب با آنها که در زمینه تولید لباس و منسوجات ماندگار فعالیت می کنند، پیوند می دهد. خدمات این مجموعه شامل ارائه تقویم تولید، و جمع آوری اطلاعات درباره پیشینه و شرح فعالیت سازندگان است.

چرایی تأمین منابع از طریق صنعتگران - مد, فشن, صنعت نساجی, صنایع دستی, تجارت منصفانه

مجموعه Abury که در آلمان مستقر است، طراحان پیشرو و صنعتگران سنتی را به واسطه یک مسابقه سالانه با هم متحد می کند. طراح برنده این مسابقه، سه ماه با صنعتگران در مراکش زندگی می کند تا مهارت های آنها در زمینه تولید صنایع دستی را فرا بگیرد و سپس با همکاری آنها یک مجموعه کوچک و متناسب از اکسسوری را تولید می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *