صفحه اصلی دانشـــنامه راهنمای خرید چرخ خیاطی
1399/02/30

راهنمای خرید چرخ خیاطی

Best Sewing Machine Buying Guide

چرخ خیاطی در بخش پوشاک نقش مهمی ایفا می کند. در این صنعت از چرخ خیاطی های مختلف برای اهداف گوناگونی استفاده می شود. چرخ خیاطی های زیادی در صنعت تولید پوشاک مورد استفاده قرار می گیرند. گزارش ها نشان می دهد اغلب خریداران خانگی چرخ خیاطی این محصول را به روز خریداری نمی کنند و فقط جهت اینکه یک وسیله خیاطی داشته باشند آن را نگه می دارند اما در هر صورت برا هر دو دسته از کاربران صنعتی و خانگی یک راهنمای خرید چرخ خیاطی جامع ضروری به نظر می رسد.

راهنمای خرید چرخ خیاطی برای انتخاب بهترین چرخ خیاطی

بهترین چرخ خیاطی برای شما کدام گزینه است؟ این بستگی به سطح مهارت و بودجه شما دارد. قبل از خرید یک ماشین خیاطی، نیاز ها و مهارت های خود را ارزیابی کنید. همچنین در نظر بگیرید که وقتی مهارت های شما بهبود می یابد، چطور می توانید از دستگاه استفاده کنید (فروشگاه های مستقل اغلب یک برنامه آموزشی رایگان ارائه می دهند؛ بسیاری نیز کلاس آموزشی دارند).
چند صد دلار برای خرید یک ماشین خیاطی خوب و اساسی هزینه می کند که می تواند اغلب برنامه های صنایع دستی و لحاف دوزی را اداره کند. هزینه کردن بیشتر به شما عملکرد های خودکار اضافی را ارائه می دهد، در حالی که یک ماشین پیشرفته تر می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. بهترین قسمت؟ که این کار باعث تولید طراحی های با کیفیت حرفه ای خواهد شد و شما حتی نیازی به دانستن نحوه دوختن آن ها را ندارید.
این اطلاعات به معنای کمک به سهولت در خرید یک دستگاه چرخ خیاطی است. دستگاه های امروزی می توانند پدال پرسی مناسبی را در اختیار شما بگذراند، کشش نخ مناسب و طول کوک مشخصی را ارائه دهند، اندازه و جا مادگی دکمه را دوخته و به صورت خودکار نخ را برش دهند.
توجه داشته باشید که این مطلب درباره رتبه بندی ماشین های چرخ خیاطی مطلب جامعی را ارائه نمی دهد.

راهنمای خرید چرخ خیاطی - ماشین آلات نساجی, صنعت نساجی, راهنمای خیاطی, راهنمای خرید, دستگاه های نساجی, خیاطی

اصول اولیه خرید چرخ خیاطی

برادر (Brother)، سینگر (Singer) و کنمور (Kenmore) از دیر باز مارک های معروفی بوده اند، و هوسکوارنا (Husqvarna Viking) ، برنینا (Bernina) و ژانومه (Janome) محبوبیت زیادی کسب کرده اند. خرده فروش خود را عاقلانه انتخاب کنید. کانال های مختلف خرده فروشی مزایای مختلفی دارند. یک فروشگاه مستقل ممکن است پایین ترین قیمت را نداشته باشد، اما معمولا تخفیف هایی را ارایه می دهد، خدمات شخصی سازی شده ای را معرفی می کند، و تعمیرات اغلب در فروشگاه یا حتی گاهی اوقات در محل صورت می گیرد. توجه داشته باشید که برخی از مدل ها تنها به فروشندگان مجاز (معمولا فروشگاه های مستقل) فروخته می شوند و کلاس های آموزشی و تعمیرات را ارایه می دهند.

ضمانت چرخ خیاطی

چه را پوشش می دهد، و چه چیزی را در ضمانت مستثنی می شمرد. به دنبال تخفیفات باشید (فروشگاه هایی که به طور معمول بر روی قیمت چرخ خیاطی در روز مادر و کریسمس تخفیف دارند) و قبل از خرید، امتحان کنید. نمونه پارچه های مختلف را بیاورید و چندین ماشین را در انواع مختلف پارچه و تنظیمات آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به طور مساوی کوک می زنند و استفاده از آن ها آسان است.

استفاده از سوزن مناسب

یک سوزن کند و یا نوع اشتباهی از آن می تواند خم شود و پارچه و یا دستگاه را خراب کند. پس از هر پروژه و یا زمانی که پارچه را تغییر می دهید، سوزن های خود را تعویض کنید. و حداقل هر دو سال (اگر زیاد خیاطی می کنید)، چرخ خیاطی خود را مرتب (تعمیر) کنید.

روش های صرفه جویی

به صورت آنلاین کوپن های تخفیف را جستجو کنید و درباره تخفیفات و کمک هزینه های تجاری سوال کنید. در مورد مذاکره با فروشندگان و درخواست آموزش رایگان خجالت نکشید.

سیاست های تعمیر چرخ خیاطی

بسیاری از فروشندگان خدمات خود را در فروشگاه عرضه می کنند. اگر این کار را نکنید، شما را به یک مرکز تعمیر و یا به تولید کننده خواهند فرستاد. مهم نیست که چه کسی این کار را انجام می دهد، در مورد زمان مدت زمان تعمیر سوال کنید، که می تواند از چند روز تا هفته ها طول بکشد. به یاد داشته باشید تعمیراتی که توسط تعمیر کاران تکنیکی که مجاز به تعمیر از سوی کارخانه نیستند انجام می شود، می تواند گارانتی تولید کننده را بی اعتبار کند. جعبه و بسته بندی دستگاه را نگه دارید، در صورت نیاز برای تعمیرات و حمل و نقل.

انواع چرخ خیاطی

در حالت کلی و براساس سیستم عملیات، دو نوع چرخ خیاطی در بخش پوشاک مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از: 

۱- چرخ های خیاطی دستی

دستگاهی که در آن دوخت با استفاده از نیروی بدنی صورت می گیرد، چرخ خیاطی دستینامیده می شود. این نوع از چرخ های خیاطی بیشتر در خیاطی ها و دوخت خانگی پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل اینکه بهره وری و سرعت تولید لباس با این دستگاه ها پایین است؛ لذا از آنها در صنعت تولید پوشاک استفاده نمی شود.

۲- چرخ های خیاطی برقی

دستگاهی که در آن دوخت با استفاده از نیروی برق انجام می شود به چرخ خیاطی برقی معروف است. این نوع از چرخ های خیاطی به دلیل تولید بیشتر و سریعتر پوشاک، به صورت گسترده ای در صنعت تولید پوشاک به کار می روند. این چرخ های خیاطی به چرخ خیاطی صنعتی معروفند.

فهرست چرخ های خیاطی در صنعت پوشاک

 • دستگاه کوک دو زنجیری (چهار سوزن کوتاه و …)
 • دستگاه کوک دو زنجیری (در این دستگاه چهار سوزن انعطاف پذیر در داخل دستگاه قرار می گیرند)
 • دستگاه کوک دو زنجیری (دو سوزنه با خوراک معکوس)
 • بازوی تغذیه (کوک دو زنجیره با سه سوزن)
 • دستگاه اینترلاک (سوزن دوقلو، دستگاه اینترلاک ۵ رشته ای)
 • دستگاه کوک قفلی (تک سوزنه با خوراک متغیر از بالا و برش خودکار نخ)
 • کوک قفلی (تک سوزنه با برش خودکار نخ)
 • کوک قفلی (چرخ خیاطی تک سوزنه )
 • کوک قفلی (دو سوزنه با شانه سوزنی منشعب)
 • کوک قفلی (خوراک دو سوزنه)
 • چرخ خیاطی کوک قفلی (تک سوزنه با تیغه برش عمودی و خوراک معکوس)
 • چرخ خیاطی درزبندی لباس (برای اتصال نوار پشت لباس مورد استفاده قرار می گیرد)
 • دستگاه پیوند دهنده
 • دستگاه اورلاک (دستگاه چهار رشته ای با سوزن دوقلو)
 • دستگاه اورلاک (تک سوزنه، سه رشته ای)
 • چرخ خیاطی دوخت زیگزاگ (تک سوزنه)
 • چرخ خیاطی تخت دوخت پوششی بالا و پایین (سه سوزنه)
 • دستگاه پوشش نخ سه سوزنه
 • دستگاه سوراخ دکمه (مختص پارچه های بافته شده)
 • چرخ خیاطی دوخت دکمه
 • چرخ خیاطی بارتک (نوار دوزی) با برش خودکار نخ
 • چرخ خیاطی سوراخ دکمه (مختص پارچه های تریکو)
 • دستگاه ساخت و دوخت پوششی حلقه کمربند (Kansai )
 • دستگاه برش نوار مغزی دوزی
 • دستگاه دوخت برچسب
راهنمای خرید چرخ خیاطی - ماشین آلات نساجی, صنعت نساجی, راهنمای خیاطی, راهنمای خرید, دستگاه های نساجی, خیاطی

مدل های مکانیکی هنوز وجود دارند اما خیاط های ماهر بیشتر می تواند از مدل های الکترونیکی و گلدوزی/ خیاطی بهره مند شود. در اینجا گزینه هایی برای شما وجود دارند.

ماشین های مکانیکی

اگر یک خیاط معمولی یا یک بودجه محدود داشته باشید، این نوع برای شما گزینه مناسبی است. آن ها بیشتر به وسیله دست کنترل می شوند و می توانید تعمیرات اساسی، سجاف (لبه دوزی)، لباس های ساده و پروژه های صنایع دستی را توسط آن ها انجام دهید.

ماشین های الکترونیکی

اگر مرتبا دوخت انجام می دهید و یا می توانید بیشتر هزینه کنید، یک مدل الکترونیکی می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد. این ها بسیاری از کارهای خیاطی خسته کننده را از دست شما گرفته و به تراشه های کامپیوتر منتقل می کنند تا انجام دهند. یک ماشین معمولی که با صفحه لمسی کنترل می شود، دارای صفحه LED است، پایه های دوخت برای نظم و چالش دوخت هایی مانند درز های گرد (لوله ای) و درز های ردیفی دارد، و تنظیمات چندین یا حتی صد ها نوع کوک را به شما ارایه می دهد.

ماشین های گلدوزی/خیاطی

علاوه بر تمام ویژگی ها و گزینه های موجود در یک ماشین الکترونیکی پیچیده، شما نیز توانایی انجام مونوگرافی و گلدوزی برای مواردی مانند پوشاک، رو تختی و رو بالشی را دارید.
این دستگاه یک حلقه را زیر سوزن های خود نگه می دارد و در هر چهار جهت که سوزن دوخته می شود، چرخ می زند. شما با کشش پارچه روی یک حلقه شروع می کنید. سپس حلقه را زیر سوزن محکم کنید. طرح هایی در حافظه ماشین، یا روی کارت های حافظه، CD ها، یا اطلاعاتی روی فلش مموری ها یا با اتصال شما به کامپیوتر، وجود دارند. یک صفحه نمایش لمسی یا لینک کامپیوتر به شما اجازه می دهد که طراحی را موقعیت یابی و رنگ ها را برای عناصر طراحی مشخص کنید. اغلب ماشین ها این توانایی را به شما می دهند که اندازه، طراحی مجدد و طراحی انعکاسی و هشدار صدا در اختیار داشته باشید تا اطلاع یابید که چه موقع رنگ ها را تغییر دهید.

ویژگی های چرخ خیاطی

حتی ساده ترین دستگاه ها باید قادر به دوخت انواع پارچه ها، از اطلس گرفته تا جین و مخمل کبریتی باشند، بدون این که بافت را محدود کرده یا جمع شدن پارچه یا گشاد شدن کوک ها، باشد. البته روشنایی مناسب در هنگام کار ضروری است و چندین ویژگی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دکمه خودکار

تنها یک دفعه دکمه را جهت خیاطی نگه دارید و از آن به بعد شما دیگر نیازی به توقف و چرخاندن پارچه و یا دستکاری شماره صفحه ندارید. برخی ماشین ها به شما این اجازه را می دهند که دکمه را در یک شکاف قرار دهید تا ماشین متناسب با عملیات دکمه به دوخت خود بپردازد.

تنظیم کننده تغذیه

(این قطعه یک راهنمای کوچک فلزی در زیر پایه دوخت و روی صفحه سوزن است که هنگام دوخت پارچه را به حرکت در می آورد.)

برخی دستگاه ها به شما این امکان را می دهند که مکانیسم چرخ دنده ها زیر سطح خیاطی را کنار بگذارید و به گلدوزی یا رفو کردن سبک آزاد بپردازید.

ارگونومی و کنترل مناسب

با فشار روی پدال دستگاه باید شروع به دوخت کند و در هنگام دوختن پارچه ضخیم و یا چند لایه، نباید از کار بیفتد یا گره بخورد. کنترل ها باید به راحتی قابل دستیابی و دستکاری باشند، همچنین علائم روی دستگاه یا صفحه نمایش LED باید خوانا باشند. ماشین هایی که فضای بیشتری در سمت راست سوزن دارند، فضای بیشتری برای پارچه و دست شما فراهم می کنند.

سبک

اگر دستگاه خود را در کمد نگهداری می کنید و وقتی قصد خیاطی دارید آن را بیرون می آورید، به دنبال دستگاهی باشید که به راحتی بلند شود و دارای دسته ای در بالا جهت حمل باشد.

موقعیت سوزن

این ویژگی به شما این امکان را می دهد که سوزن و خط درز را از چپ به راست حرکت دهید و وقتی توقف می کنید سوزن را بالا یا پایین ببرید. پایین آمدن سوزن، به بلند کردن پایه دوخت کمک می کند و گوشه ها ، بدون از دست دادن کوک ها، به آسانی بچرخند.

سوزن (اهرم) نگهدارنده نخ

نخ را از چشمی سوزن می کشد و از منحرف شدن نخ و آزردگی شما جلوگیری می کند.

پایه دوخت

ببینید که چند کار با دستگاه انجام می شود. برای دوخت و دوز اولیه، یک پایه دوخت چند منظوره به شما این امکان را می دهد که درز های صاف و زیگزاگ متنوعی را ایجاد کنید، اما شما یک پایه دوخت زیپ و یک پایه دوخت مرتبط با دکمه را نیز می خواهید. یک پایه دوخت قابل تنظیم این است که دستگاه در زمان دوخت، تا چه حد پارچه را محکم نگه می دارد، از جمع شدن پارچه جلوگیری کند و در اطراف بافت کشش به وجود آورد. خواهید دید که صد ها پایه تخصصی وجود دارد که می توانید از آن انتخاب کنید.

بازار منسوجات خودرو در حال رشد است

کلید برق

با استفاده از آن دستگاه روشن و خاموش می شود. این یک ویژگی ایمنی برای جلوگیری از آسیب به کودکان است. Sewing & Craft Alliance می گوید: “اگر دستگاه منبع برق ندارد، به فکر اتصال آن به یک چند راهی ایمن که با یک کلید اصلی روشن و خاموش می شود، باشید.”

کنترل سرعت

سرعت دوخت پارچه را در دستگاه معین کنید و به جای توقف و شروع، با سرعت مناسب و ثابت به دوختن خود ادامه دهید.

کوک ها

این مورد دارای طیف گسترده ای می باشد، از اصول اولیه، مانند مستقیم و زیگزاگ، تا دوخت تزئینی. هنگام خرید حداکثر طول و عرض کوک زنی (درز دوزی) دستگاه را بررسی کنید.

صفحه مدرج کشش

شما با این صفحه مدرج میزان کشیدگی نخ را تغییر می دهید. هنگامی که نخ خیلی کشیده شود، منجر به دوخت چروک و موج دار می گردد؛ و شل بودن زیاد، کوک های حلقه ای مانند را ایجاد می کند.

واضح بودن ماسوره

بر خلاف ماشین های قدیمی تر، که در آن شما مجبور بودید صفحه سوزن را باز کنید و ماسوره را چک کنید، بسیاری از ماشین های امروزی به شما اجازه می دهند که یک پانل شفاف را باز کنید و ماسوره را در آن جای دهید. این پوشش شفاف به شما این امکان را می دهد که ببینید چه زمانی نخ رو به اتمام است.

برای اشنایی بیشتر با قطعات چرخ خیاطی و عملکرد آن ها اینجا کلیک کنید.

بهترین برند های چرخ خیاطی

راهنمای خرید چرخ خیاطی - ماشین آلات نساجی, صنعت نساجی, راهنمای خیاطی, راهنمای خرید, دستگاه های نساجی, خیاطی

ما مدل هایی از جمله مارک هایی را که مادربزرگ شما می دانسته و مدل های مربوط به مباحث پروژه های سنگین که نگاهی به باند فرودگاه دارند، را مورد بررسی قرار داده ایم. Singer, Brother, و Kenmore حدود ۷۰ درصد از همه واحد ها را می فروشند. برند ها از جمله Bernina و Husqvarna Viking با تغییر بازار به سمت دستگاه های گران قیمت و دارای ویژگی های بیشتری، می روند. در این مقاله با 10 مورد از بهترین مارک های چرخ خیاطی آشنا خواهید شد.

امروزه، تولید کنندگان طیف وسیعی از ماشین آلات خیاطی خانگی را با توابع مختلف عرضه می کنند. بسته به الزامات و مهارت های حرفه ای صنعتگران، شما می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
ما لیستی از بهترین گزینه های دستگاه های خیاطی را براساس ارزیابی های کارشناسانه متخصصان و بررسی خریداران واقعی گردآوری کردیم. توصیه های ما به شما کمک خواهند کرد که با توجه به نیازها و خواسته های خود یک انتخاب مناسب داشته باشید. رقبای زیادی در بازار جهانی وجود دارند، اما بهترین تولید کنندگان را انتخاب کردیم و توصیه می کنیم که توجه ویژه ای به آن ها داشته باشید. در حقیقت، تنها برند های محبوب، سطح بالایی از کیفیت و در نتیجه یک دوره عملیاتی طولانی را تضمین می کنند.

Janome (ژانومه)

شرکت ژاپنی Janome در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد. کارخانجات ژانومه بهترین تحقیقات علمی در صنعت چرخ خیاطی را به خود اختصاص داده اند، بنابراین محصولات ژانومه دارای کیفیت بالا و استفاده آسان هستند. این محصولات با استاندارد کیفیت شناخته شده 9014 ISO مطابقت دارند. در حدود ۲۸۰ مدل از ماشین های کوچک خیاطی به شرکت های صنعتی تولید می شوند. سالانه ژانومه بیش از ۱،۶۰۰،۰۰۰ چرخ خیاطی خانگی را تولید می کند. دستگاه های خیاطی با کیفیت شگفت آور، مدل های متنوع و قیمتی مقرون به صرفه ترکیب می شوند.
چرخ خیاطی ژانومه در عملیات قابل درک و حس بوده و عملیات های متعددی را انجام می دهد. اگر شما همه روش های نوشته شده در دستورالعمل تولید کننده چرخ خیاطی را دنبال کنید، هر گونه مدل از دستگاه های خیاطی به طور قابل اعتمادی برای سال ها کار خواهد کرد.
افراد مبتدی و حرفه ای از برند ژانومه راضی خواهند بود. از زمان تاسیس این موسسه، این شرکت با پیشرفت های نوین متمایز شده است. ژانومه اولین ماشین خیاطی خانگی کامپیوتری ساخته شده در سال ۱۹۷۹ (حافظه ۷)، و در سال ۱۹۹۰ دستگاه گلدوزی خانگی (Memory Craft 8000) بود. در حال حاضر، ژانومه بزرگترین تولید کننده، در مقایسه با دیگر برند ها، ماشین های خیاطی کامپیوتری، می باشد.
بسیاری از شرکت های مشهور جهان، دستگاه های خیاطی را تحت برند خود در کارخانه های ژانومه تولید می کنند. ژانومه محصولات خود را به بیش از ۱۰۰ کشور جهان صادر می کند و مفتخر است که یک شرکت فروش شماره یک جهان باشد.

Bernina (برنینا)

تاریخ تاسیس این شرکت به دهه ۱۸۹۰ باز می گردد. بنیانگذار این موسسه، کارل فریدریش ژ بود که کارگاه خیاطی و کارگاه مکانیکی در استکبورن سوییس تاسیس کرد. سه سال بعد، Gegauf اولین چرخ خیاطی جهان را اختراع کرد و ساخت. در عین حال، با یک سرعت قابل توجه برای آن زمان – ۱۰۰ کوک در دقیقه امکان پذیر بود. در نتیجه، اولین چرخ خیاطی برنینا متولد شد.
توجه کنید که آنها هنوز به این نام خوانده نمی شدند. برند برنینا این نام را دریافت کرد و به تدریج محبوبیت خود را در میان طرفداران و متخصصان به دست آورد. این اتفاق در زمانی رخ داد که کودکان فردریش Gegauf یک کارخانه را در استکبورن تاسیس کردند و به طور جدی ساخت ماشین های خیاطی را آغاز کردند. بنابراین، دستگاه های الکترونیکی توسعه یافتند که عملیات زیادی داشتند. شاخص های فنی به طور مداوم در حال بهبود بودند. در دستگاه ها، عملکردهای جدیدی وجود دارند که فریدریش Gegauf هرگز تصورش را هم نمی کرد.
در حال حاضر، این شرکت جایگاه پیشرو در بازار چرخ خیاطی خانواده را به خود اختصاص داده است. محدوده دستگاه های برنینا نه تنها دستگاه های الکترو مکانیکی، بلکه الکترونیکی، کامپیوتری، و ماشین های گلدوزی نیز می باشد. اگر شما آخرین مدل ها را خریداری کنید، آن ها ذاتاً چیزی بیش از دوخت و دوز کامپیوتری نیستند. و این افکار تخیلی و نوآورانه می توانند به زودی در برنینا برای اولین بار، هوش مصنوعی را توسعه دهند.
در حال حاضر، محدوده برنینا یک انتخاب بزرگ از چرخ خیاطی برای افراد حرفه ای و تازه کار است. مدل های ساده ای وجود دارند. در اینجا نخبگان و متخصصان هستند. آن ها می توانند هزاران عملیات خیاطی را انجام دهند.

Brother (برادر)

گروه برادر، که مقر آن در ناگویا ژاپن قرار دارد، یک شرکت چند ملیتی است که دفاتر فروش آن در سراسر جهان وجود دارد و تولیدات آن در ژاپن، تایوان، کره، آمریکا، مالزی، ایرلند و انگلستان صورت می پذیرد. “بودن در سمت مشتری” یک اصل اساسی است که استراتژی شرکت های برادر بر اساس آن بنا شده است. در اروپا و آمریکا، تجهیزات اداری این برند به خوبی شناخته شده و موفق به کسب جوایز بسیاری شده است. چرخ خیاطی و گلدوزی برادر بین مصرف کنندگان خانگی و شرکتی در سراسر جهان بسیار محبوب است.
کارخانجات تولید کننده این برند در بزرگترین کشور های اروپا و آسیا قرار دارند. ماشین ها تحت کنترل کیفیت شدید قرار می گیرند، و این باعث می شود که ماشین های معیوب در دسته های تولید، تا حد زیادی کاهش یابد. بسیاری از صاحبان دستگاه های خیاطی برادر، یادآور می شوند که این دستگاه ها برای مصارف تجاری بسیار مناسب تر از مصارف خانگی هستند.
بافتن و خیاطی با چرخ های خیاطی برادر نه تنها قابل اعتماد و با دوام است، بلکه به طرز شگفت آوری کار کرد عالی و نیاز به نگهداری بسیار کمی (یا اصلا) دارند. طیف گسترده ای از مدل ها با قیمت های مقرون به صرفه، چرخ خیاطی برادر را در رده یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین دستگاه های خیاطی قرار داده است.
برند برادر با توجه به معرفی فعال نوآوری های فناوری، رایانه سازی، به روز رسانی های نرم افزاری، پاسخ سریع به درخواست کاربران خود، توجه به کیفیت، و قابلیت اطمینان بالا، از پیشرو بودن در بازار دستگاه های خیاطی و گلدوزی برخوردار می باشد. یک قیمت جذاب با کیفیت قابل اطمینان، انتخاب مصرف کننده را به نفع سازنده ساده و واقع گرایانه می سازد.

Singer (سینگر)

البته، کسی وجود ندارد که با کار خیاطی آشنا باشد و از ماشین خیاطی سینگر اطلاعی نداشته باشد. نام شرکتی که در واقع به توزیع گسترده ماشین های خیاطی اختصاص داشت، به یک نام خانوادگی تبدیل شد و با کیفیت و قابلیت اطمینان افسانه ای همراه است.
بیش از ۱۵۰ سال از فعالیت های تولید سینگر، تاثیر مثبتی بر کیفیت بالا و عملکرد بالا و قابل اطمینان تجهیزات دوخت و دوز داشته است. مدرن سازی پیوسته فناوری های تولیدی و همچنین بهینه سازی ماشین های خیاطی، به این واقعیت منجر شد که همانند آنچه بیش از یک قرن پیش بود، تجهیزات سینگر انتخاب بسیاری از افراد باشد. اما شایان ذکر است که برخلاف باور عمومی در مورد کیفیت برتر آلمان، این شرکت ریشه های آمریکایی دارد. در کنار این نام معتبر، که اعتماد به نفس را القا می کند، دستگاه های سینگر دارای قیمت مناسبی هستند.
در حال حاضر، شرکت مالک چندین سهام دار است، و کارخانه هایی که در آن ها دستگاه ها تحت نظر برند معروف سینگر تولید می شوند در ویتنام و چین واقع شده اند. کیفیت ماشین ها در مدل های مختلف متفاوت بوده، همچنین نگهداری و پشتیبانی خدمات نیز متفاوت است. همه دستگاه ها بسیار قابل اطمینان و باریک هستند. بنابراین، هنگام انتخاب چرخ خیاطی، با فروشگاه هایی تماس بگیرید، که به آن اعتماد می کنید و به نکته نظرات فروشنده گوش دهید. اغلب، این به شما کمک می کند تا از مشکلات زیادی اجتناب کنید.

Pfaff (پاف)

موسس شرکت پاف، جورج مایکل پاف است که در سال ۱۸۶۲ اولین چرخ خیاطی خود را تولید کرد. تا به امروز، پاف یک موسسه با بیش از ۴۰ شرکت تابعه است. ماشین های خیاطی کامل فقط در آلمان در کارخانه ای در شهر کارلسروهه دورلاچ ساخته می شوند. ترکیب سنت های عمیق با آخرین تکنولوژی در پاف این امکان را می دهد تا نیاز های همه گروه های کاربران چرخ خیاطی – از مبتدی گرفته تا متخصصان- را در نظر بگیرید. کیفیت بالا، دوام، و سهولت استفاده، پاف را برای مصرف کنندگان بسیار جذاب می کند.
با توجه به این واقعیت که دستگاه های پاف مجهز به کاربرد های متنوعی هستند، این چرخ های خیاطی برای گلدوزی هم مناسب می باشند. این ماشین ها کمی گران تر هستند اما ارزش پولی را که پرداخت می کنید را دارند. وسایل خیاطی پاف، به طور فعال برای دوختن انواع مختلف محصولات مورد استفاده قرار می گیرند: لباس ها، حوله، صندلی چرمی و غیره. علاوه بر این، این دستگاه های کوچک فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند، که نکته مهمی است. کار بر روی این ماشین باعث خوشحالی و رضایت هم فرد مبتدی و هم حرفه ای خواهد شد. معمولا دستگاه همراه با دفترچه راهنمایی است که شما را با دستگاه و عملکرد آن آشنا می کند.
با وجود این حقیقت که شرکت پاف یک شرکت مستقل وجود خارجی ندارد، و محصولات آن در کارخانه های ژانومه و در چین تولید می شوند، برند پاف همچنان به تولید چرخ خیاطی با کیفیت تغییر ناپذیر ادامه می دهد. محصولات تولید شده در کارخانه ها در آسیا تحت کنترل کیفی قرار می گیرند. با توجه به این واقعیت که این شرکت مالک را تغییر داد، ادغام تجربه افراد شاغل در چندین شرکت رخ داد. محصولات پاف به لطف تحولات پیشرفته انجام شده توسط مهندسین شرکت های دیگر، حتی بهتر شده است.

انتخاب دستگاه پنبه‌ چین مناسب و قطعات آن

Husqvarna (هسکوارنا)

چرخ خیاطی و دستگاه های خیاطی سری دوزی (چند نخی) Husqvarna در سراسر جهان به شهرت بی عیب و نقصی دست یافته است. هر چرخ خیاطی و سری دوزی Husqvarna در درجه اول دارای قابلیت اطمینان استثنایی می باشد! باور نکردنی به نظر می رسد، اما تولید کننده مشهور ماشین های خیاطی Husqvarna، تاریخ خود را به عنوان یک شرکت سلاح سازی در سال ۱۶۸۹ میلادی آغاز کرد، هنگامی که پادشاه سوئد چارلز XI اجازه داد تحت سلطه او، کونت اریک دالبرگ شروع به ساخت تفنگ فتیلهای (muskets) کند.
امروزه Husqvarna Viking در جهان به عنوان یک تولید کننده سوئدی شناخته می شود که نه تنها ماشین های دوخت با کیفیت بالا بلکه چرخ های خیاطی خانگی و لوازم جانبی در سراسر جهان تولید و ارائه می کند. در سال ۱۶۸۹ به عنوان یک کارخانه سلطنتی تاسیس شد. تولید چرخ خیاطی در سال ۱۸۷۲ آغاز شد. در سال ۱۹۸۰، Husqvarna در چرخ خیاطی برنامه دوختن کلمات را پایه گذاری کرد.
در دهه ۳۰ میلادی، Husqvarna به عنوان “مد پیشرو” در دنیای چرخ خیاطی به رسمیت شناخته شد. برای مثال، برای اولین بار، از یک سیستم با ماسوره مرکزی در تجهیزات دوخت حرفه ای استفاده کرد که به طور چشمگیری کیفیت کار را بهبود بخشید. در سال ۱۹۳۴ ماشین های دوخت و دوز برای اولین بار به برق تبدیل شدند و از سال ۱۹۴۷ Husqvarna تولید چرخ خیاطی را با عملکرد “زیگزاگ” آغاز کرد.
برای اولین بار از یک میکرو تراشه استفاده شد که به تولید ماشین های خیاطی الکترونیکی و کامپیوتری با قیمت مناسب برای دوستداران خیاطی روی کره زمین کمک می کرد. سال ها تجربه، ترکیب با یک رویکرد نوآورانه، همیشه Husqvarna را در ردیف اول قرار می داد، صرف نظر از اینکه آیا آن ها سلاح یا ماشین آلات خیاطی تولید می کردند. در حال حاضر، این شرکت در حدود ۱۸۰۰۰ نماینده در بیش از یکصد کشور جهان دارد.

Elna (النا)

تجهیزات این برند با طراحی ظریف، کیفیت بدون تغییر و ویژگی های عملکردی عالی مشخص می شوند که استفاده از چرخ خیاطی و چرخ های چند نخه سری دوزی در همه جا، در کارخانجات و برای اهداف شخصی را ممکن می سازند.
برند النا همواره نمادی از کیفیت، نوآوری و خدمات بوده است. النا یک شرکت رو به رشدی است که در بیش از ۵۰ کشور در ۶ قاره، کیفیت عالی برای مشتریان خود ارایه می دهد. النا اولین کسی بود که چنین وظایفی را به عنوان سوزن نخ خودکار، کوک های جمعی (کوک با اثر تورهای باستانی)، اختراع کپی های قابل تعویض، کارتریج و ایجاد کارت با کوک های اضافی، انجام داد.
النا همواره به خاطر کیفیت عالی خطوط و طراحی عالی ماشین ها شناخته شده است. محصولات النا شامل چرخ خیاطی، چرخ های سری دورزی و چند نخی، پایه سوزن، اتو با یک ژنراتور بخار می باشد. محدوده چرخ های خیاطی شامل انواع گوناگونی از این دستگاه ها است- هم مدل های الکترو مکانیکی و هم کامپیوتری با فناوری بالا وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که با هر پیچیدگی گلدوزی کنید. همه تجهیزات، یک خط عالی فراهم می کنند، قادر به کار با مواد مختلف و حتی با موارد قابل توجه به موفقیت دست می یابند.
برند النا نماد کیفیت، نوآوری و خدمات عالی است. دفتر طراحی النا در سوییس واقع شده است. این ماشین ها در کارخانه های JANOME در ژاپن، تایلند و تایوان تولید می شوند. النا یک برند معروف اروپایی است که با توجه به طراحی عالی و کیفیت محصولات آن توسط متخصصان صنعت پوشاک به رسمیت شناخته می شود. شرکت به طور منظم نظرات مصرف کنندگان را مورد مطالعه قرار می دهد و همیشه به منافع آن ها احترام می گذارد.

Juki (ژوکی)

چرخ خیاطی و چرخ های سری دوزی Juki با موفقیت با بسیاری از برند های پیشرو جهان رقابت می کنند. بسیاری از طراحان لباس ترجیح می دهند از چرخ خیاطی و چرخ های سری دوزی Juki برای ایجاد الگو های پیچیده بر روی لباس ها، دوخت لبه های محصولات با پارچه های ظریف، استفاده کنند.
شرکت Juki از سال ۱۹۴۷ تاریخ خود را به عنوان تولید کننده چرخ خیاطی آغاز کرده است. با این حال، تولید تنها برای بازار داخلی ژاپن انجام می شد. این شرکت در سال ۲۰۰۰ وارد بازار جهانی شد. در سال های اخیر، محدوده چرخ های خیاطی خانگی با طیف وسیعی از چرخ های الکترونیکی مدرن و در بسیاری از کشور های جهان به دلیل طراحی، قابلیت اطمینان در بهره برداری و قابلیت های فنی عالی، غنی شده است. شعار Juki این است: “خلاقیت آسان و خوشایند”.
شرکت Juki یک موسسه تحقیقاتی در زمینه صنعت پوشاک دارد که در آن متخصصان بسیار ماهر تکنولوژی ها و پیشرفت های خود را برای تولید ماشین آلات خیاطی خانگی معرفی می کنند. در فرآیند تولید و بهره برداری از ماشین های خیاطی، آن ها به طور مداوم مورد آزمایش و بهبود قرار می گیرند، فناوری های مدرن جدید، الکترونیک، و راه حل های سازنده ای معرفی می شوند.
به طور کلی، چرخ خیاطی و چرخ های سری دوزی و چند نخ Juki از اکثریت شرکت ها در ارائه راه حل های مفید برای طراحی پیشی می گیرند. این برای کسانی که در عمل با تجهیزات خیاطی Juki سر و کار داشتند ، به خوبی شناخته شده است. هر دو چرخ خیاطی مبتدی و حرفه ای قادر به دوختن هر نوع مواد و کار با هر نوع از نخ هستند.
امروزه، Juki انواع مختلفی از چرخ های خیاطی الکترو مکانیکی، الکترونیکی و کامپیوتری، اعم از اینکه دارای موقعیت عمودی و یا افقی ماکو باشد، را ارائه می دهد.

Toyota (تویوتا)

تویوتا یک نام تجاری معروف ژاپنی است که به نام برند ماشین های قابل اطمینان، مدرن و زیبا شناخته می شود. اما این شرکت در زمینه های دیگری نیز متوقف نمی شود، امروزه ممکن است با این نام متنوع ترین لوازم صنعتی و خانگی را به دست آورد. ویژگی متمایز تولید کننده، توجه به جزئیات و دقت کار کردن در تمام عناصر است. شرکت خیاطی تویوتا نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اگر تصمیم بگیرید که از این برند برای استفاده خانگی خریداری کنید، هرگز از خرید پشیمان نخواهید شد. این بهترین گزینه برای زنان خیاط حرفه ای و هم برای خانم های سوزن زن مبتدی است. این چرخ خیاطی می تواند بسیاری از عملکرد ها را انجام دهد، و در عین حال ساده و با دوام است. چرخ های خیاطی تویوتا زنان خیاط را با سطوح مهارتی مختلف جذب می کنند و به دلیل طیف وسیعی از مدل ها به آن نیاز دارند. همه محصولات این گروه را می توان به دو دسته تقسیم کرد: چرخ های خیاطی کامپیوتری و الکترو مکانیکی.
بسیاری از تازه واردین در صنعت دوزندگی از خرید مدل هایی با کنترل کامپیوتر می ترسند، زیرا آن ها بر این باورند که آن ها با این دستگاه ها کنار نخواهند آمد و قادر به کار بر روی چنین دستگاهی نخواهند بود. اما چرخخیاطی تویوتا این طور نیست. تسلط بر تنظیمات و مدیریت آن حتی برای زنان بی تجربه و تازه کار نیز آسان خواهد بود.
چرخ خیاطی الکترو مکانیکی بسیار ارزانتر است. سرعت کوک زدن را می توان با پدال پا تنظیم کرد، تمام عملکرد های دیگر با استفاده از یک تنظیم کننده روی بدنه ماشین، اجرا می شوند. علاوه بر این، همه مدل ها یک کیف حمل و نقل نرم مناسب برای ذخیره سازی و انتقال چرخ خیاطی دارند. این ماشین ها، بسته به اصلاح، برای دوختن روکش های تخت خواب، پرده ها، لباس های روشن، کت و شلوار و جین مناسب هستند. بدون مشکل می توانید از شیفون، مخمل ظریف یا کتان ضخیم و پرده های بلند استفاده کنید.
نگاهی به دستگاه های دوخت این برند به اندازه کافی برای عاشق شدن و خرید یکی از این مدل ها کافی است. در ابتدا، طراحی مدرن دستگاه ها توجه را به خود جلب می کند. آن ها تمیز، جمع و جور، به لحاظ بصری جذاب، و سبک هستند و فضای زیادی را روی میز و یا در کابینت نمی گیرند.
یک مزیت دیگر این است که یک چرخ خیاطی تویوتا دامنه وسیع آن برای خرید است. برای آن هایی که فقط در حال یادگیری خیاطی هستند و نمی خواهند مبالغ زیادی صرف خرید یک دستگاه چند منظوره، یا واحدی مدرن کنند، مدل های الکترو مکانیکی ساده و ارزان قیمت ارائه شده است. هزینه مقرون به صرفه و کیفیت عالی، قابلیت اطمینان و دوام آن چیزی است که همه خریداران بر آن تاکید می کنند.

Jaguar (جگوار)

چرخ خیاطی Jaguar، ماشین های دوخت و دوز، تنها چرخ خیاطی که در ژاپن تولید می شود. مکانیزم این ماشین ها شامل همه عناصر عملکردی فلز است که دوام حداکثری عملیات را تضمین می کند. تا به امروز، ماشین های دوخت و دوز جگوار به عنوان بهترین شرکت در میان رقبا شناخته می شوند. شرکت جگوار با مسئولیت محدود در اوساکا ژاپن، یکی از تولید کنندگان عمده چرخ خیاطی برای استفاده خانگی است.
در سال 1949 در ژاپن ، شرکت Maruzen Mischin Company در وهله اول مشغول عمده فروشی ماشین های خیاطی بود. اما پس از این در سال ۱۹۵۲، شرکت تولید ماشین خیاطی تاسیس شد که هر دو دوخت مستقیم و زیگزاگ را انجام می دهد. پس از آن، شرکت Maruzen با اعتماد کامل شروع به فتح بازار چرخ خیاطی ژاپنی کرد. و در عرض چند سال، این شرکت در کشورهای دیگر محبوب شده است. در سال ۱۹۷۸ شرکت Maruzen Mischin نام شرکت ماشین های خیاطی را تغییر داد. جگوار از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۴۹ جایگاه مورد علاقه خود را در بازارهای ژاپن و ایالات متحده گرفته است. در حال حاضر بیش از ۲۰ مدل از چرخ های خیاطی مختلف و سری دوزی تحت نام تجاری جگوار تولید شده اند.

نکات کلیدی جهت راهنمای خرید بهترین چرخ خیاطی

البته تولید کنندگان مدرن دیگری نیز وجود دارند، اما اگر به این آمار اعتقاد دارید، این چرخ خیاطی از مارک های فوق است که می تواند برای شما، هم در خانه و هم در محل کار، به یارانی مطمئن و بادوام تبدیل شوند.
ما توصیه می کنیم که در هنگام انتخاب یک چرخ خیاطی به این رتبه بندی تکیه کنیم، و همچنین مطمئن شوید که به این جزئیات توجه می کنید:

 1. نوع چرخ خیاطی : الکترومکانیکی یا کامپیوتری
 2. دستگاهی که پارچه می تواند با آن کار کند
 3. نوع ماکو
 4. طول درز دوزی
 5. پردازش حلقه ها
 6. ویژگی های دیگر: کوک تزیینی، تنظیم کننده فشار پدال پا و پایه سوزن، تنظیم کننده نیروی سوراخ کنی، توقف سوزن در موقعیت بالا، دستگاه کامل خیاطی، ست سوزن.

* لازم به ذکر است ماشین های دوخت و چرخ های خیاطی مدرن دیگر شبیه همتایان باستانی خود نیستند و چه در ظاهر و چه در قابلیت های متعدد بسیار پیشرفته شده اند.

شما می توانید مطالب بیشتر جهت آشنایی بیشتر با انواع چرخ خیاطی و کارکرد آن ها و همچین بازار آن در از اینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *