صفحه اصلی اخــبار و مـطالب روز Devan و فناوری که پارچه ها را از آلرژی های حیوانات خانگی خلاص می کند
1398/10/15

Devan و فناوری که پارچه ها را از آلرژی های حیوانات خانگی خلاص می کند

Devan Chemicals and Purotex

Devan Chemicals، که از نوآوران در زمینه منسوجات به حساب می آید اخیرا یک فناوری برای تولید پارچه هایی که ضد آلرژی در برابر پوست و پشم ریزی توسط گربه‌ ها و سگ‌ ها است به راه انداخته است. روش Purissima  یک راه‌ حل مبتنی بر پروبیوتیک و بنابراین کاملا طبیعی است. این فناوری از تجربه آن‌ ها با  Purotex، یک راه‌ حل موفقیت آمیز کاهش آلرژی است که برای بیش از ده سال در تولید رختخواب استفاده شده‌ است.
طی چند دهه گذشته، حیوانات خانگی در اجتماع موقعیت جدیدی به دست آورده اند و از حیوان در فضا های بیرونی به یکی از اعضای خانواده در داخل منازل نقل‌ مکان کرده‌ اند. انجمن محصولات حیوانات خانگی آمریکا تخمین می‌ زند که ۶۵ درصد از خانواده‌ های آمریکایی حیوانات خانگی خود را دارند و گربه‌ ها و سگ‌ ها محبوب‌ ترین این حیوانات هستند. در اروپا، بیش از ۳۰ درصد از خانواده‌ ها حیوان خانگی دارند. اگر چه این داده‌ ها دقیق نیستند، محققان بر این باورند که این ارتباط بسیار نزدیک بین انسان‌ ها و حیوانات خانگی ممکن است دلیلی برای افزایش حساسیت و آلرژی نسبت به حیوانات خانگی باشد.

تکنولوژی Purissimo

از آنجا که بسیاری از مطالعات نشان داده‌ اند که بیماری‌ های آلرژیک به طور متناوب در حال افزایش‌ هستند، devan  فکر کرد که زمان آن رسیده است که یک راه‌ حل جدید ارائه دهد. Purissimo یک تکنولوژی طبیعی است که از سال‌ ها تجربه devan با Purotex، یک فناوری کاهنده بسیار موفق است که بیش از ده سال است که در صنعت تخت خواب استفاده می‌ شود و موجب کاهش قابل‌ توجه جمعیت موجودات میکروسکوپی و ریز گرد و غبار خانگی به  بیش از ۹۹ درصد شده است. Purotex  یک استراتژی موثر و پیشگیرانه برای کاهش بیماری‌ های آلرژیک مرتبط با موجودات ریز موجود در گرد و غبار خانگی می‌ باشد.
اما متاسفانه آلرژی محدود به تخت‌ ها و کنه‌ ها به تنهایی نیست؛ از این رو devan شروع به بررسی این مساله کرد که چه کاری می‌ تواند برای کاهش مشکلات سلامتی مربوط به واکنش‌ های آلرژیک انجام شود. بعد از چند ماه آزمایش، این شرکت یک راه‌ حل برای آلرژی‌ های ناشی از حیوانات خانگی مانند گربه (گربه آلرژی Fel ۱) و سگ‌ ها (سگ آلرژی Can f 1) به دست بیاورد. نتایج آزمون نشان‌ دهنده کاهش قابل‌ توجه 92.8 درصد از مقدار آلرژی Fel d1 در موی گربه است که در نمونه‌ های عمل‌ آوری‌ شده نشان داده شد. تمرکز این تکنولوژی بر روی باکتری‌ های پروبیوتیکی است و بنابراین کاملا طبیعی می باشد.

روکش های کرکی با ویژگی مادون قرمز

پروبیوتیک چیست؟

ابتدا باکتری های پروبیوتیکی غیرفعال در میکروکپسول ها محصور می شوند. سپس این میکروکپسول ها در منسوجات ادغام می‌ شوند. وقتی پارچه در معرض اصطکاک قرار می‌ گیرد، میکروکپسول ها باز شده و اسپورها را آزاد می‌ کنند. اسپورها رطوبت را جذب کرده و سپس به باکتری پروبیوتیک تبدیل می‌ شوند و ماده آلی را مصرف می‌ کنند که حاوی ذرات آلرژن مختلفی است که باعث واکنش‌ های آلرژی و آسم می‌ شوند.
از آنجا که مواد آلرژیکی حیوانات خانگی نیز در خانه‌ هایی یافت می‌ شوند که هیچ حیوانی وجود ندارد (به دلیل پراکندگی و چسبندگی به سطوح پارچه مانند پوشاک و کفش)، از محلول devan می‌ توان برای تولید منسوجات خانگی مثل فرش، پرده، منسوجات خانگی و غیره استفاده کرد. همچنین به روکش های اتومبیل و دیگر روکش های حیوانات خانگی فکر کنید و نه تنها در خانه‌ هایمان، بلکه در فضاهای عمومی مانند مدارس، بیمارستان‌ ها، کتابخانه‌ ها، و غیره، این فناوری می‌ تواند برای جلوگیری از انتشار ذرات آلرژیک حیوانات خانگی و همچنین حسایت های ثانویه دیگری که همراه با آن است، به کار رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *